اگر فرش مربوط را خشک نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

خیس و مرطوب شدن و عدم خشک کردن فرش می تواند منجر به پوسیدن و قارچ زدگی فرش شود.

همچنین این امر در فرش های دست بافت ممکن است منجر به تغییر رنگ و از دست رفتن بافت رنگی فرش شود.

لذا لازم است تا به محض خیس و مرطوب شدن فرش ها اقدام به خشک کردن آن ها نمایید.

آموزش خشک کردن فرش

به محض اینکه متوجه خیس بودن فرش شدید برای خشک کردن فرش اقدام کنید. هر چه زمان بیشتری از دست دهید احتمال آسیب به فرش بیشتر است. در ادامه راه های صحیح خشک کردن رطوبت فرش را بررسی می کنیم. قبل از هر کاری باید رطوبت اضافی را بردارید.

۱-از بین بردن رطوبت فرش

در شرکت های قالیشویی برای حذف کامل رطوبت از دستگاه های مخصوص مکنده و خلا استفاده می شود. مکش جاروبرقی خانگی نیز برای گرفتن آب روی فرش کارایی خوبی دارند. برخی از جاروبرقی های جدید دوکاره هستند این دستگاه ها دارای محفظه جداگانه برای آشغال های خشک و تر بوده و برای گرفتن آب روی فرش به کار می روند. اگر لیوان اب روی فرش پذیرایی برگشت می توانید با همین جاروهای دوکاره، آب را خشک کنید.

توجه: جاروبرقی های معمولی برای گرفتن آب طراحی نشده اند. امکان سوختن موتور جاروبرقی در مجاورت رطوبت وجود دارد.

۲-برداشتن لوازم خیس روی فرش

مبلمان و هر وسیله ای که روی فرش قرار داده اید را از نظر خیس بودن و رطوبت بررسی کنید. اشیا خیس روی فرش موجب می شوند که رطوبت روی فرش باقی بماند. شاید مجبور شوید برخی از لوازم را به طور کلی از محل خارج کنید. رطوبت به لوازم چوبی نیز صدمات جبران ناپذیری وارد می کند. با برداشتن این لوازم هوا به قسمت های داخلی فرش نفوذ می کند.

۳-خشک کردن فرش با جریان هوا

ایجاد جریان هوا برای از بین رفتن بو و رطوبت فرش ایده آل است. اگر فضای کافی در اختیار دارید فرش را روی بند آویزان کنید تا در معرض هوا، خشک شود. این ساده ترین کار است اما در شرایط فعلی بسیاری خانه ها چنین فضایی ندارند. در این صورت با باز کردن پنجره ها امکان تبادل هوا را ایجاد کنید. از دستگاه تهویه هوا نیز می توانید برای این منظور کمک بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست