یکی از مهمترین دغدغه های ما ایرانی ها پاکیزگی و تمیز نگه داشتن منازل می باشد که صد البته یکی از مهم ترین بخش های این پروسه پاک سازی قالی ( فرش ) می باشد قالی ها از اهمیت بسیاز زیادی نزد ما ایرانیان برخوردار می باشد و از قدیم شستن و پاک سازی توسط خود افراد خانوار انجام می شود.

اما به مرور زمان شستن قالی ( فرش ) رو افرادی که به اصطلاح قالی شوی گفته می شود سپرده شد که با کمک امکانات و ماشین های اتومات و نیمه اتومات شروع به شستن می کنند.

حال ترس و دغدغه ای که در بین خیلی از افراد به وجود آمده است درست نشستن قالی توسط قالی شویی ها می باشد اینکه بعد از تحویل فرش آیا به همان اندازه که تبلیغ و شعار می دن واقعا خوب و تمیز و البته بدون صدمه رساندن به قالی انجام می شود یا خیر؟

در این مقاله سعی می کنیم ویژگی های یک قالی شوی عالی رو بهتون معرفی کنیم که بدونید چه ویژگی های می تواند یک قالی شوی رو قابل اعتکا نشان دهد.

ویژگی های یک قالیشوی عالی

1- شستن فرش های ماشینی و دستباف به صورت جداگانه

در یک قالی شویی خوب فرش های دستبافت با ماشینی باید به صورت جداگانه شسته شود به این دلیل که نوع الیاف رنگ دهی رنگ آمیزی آن با فرش ماشینی متفاوت است و شستن هر دو آنها کنار هم اشتباه و ممکن است فرش ها به هم آسیب برسانند.

2- رعایت شئونات اسلامی در هنگام شستشو

خیلی از خانواده ها از اینکه چگونه فرش که جهت شستن ارسال کردن شسته می شود و چه کسانی با چه شیوه ای این کار رو انجام میدن بسیار حساس هستن در این حالت قالی شویی ها باید جهت راضی کردن کامل مشتری های خود باید به صورت کامل شئونات اسلامی رو در زمان قالی شستن رعایت کنند.

Carpet

3- اگاه کردن مشتری از سلامت فیزیکی قالی های کهنه

گاهی اوقات شستشویی در قالی شویی ها به بهترین شیوه انجام می شود اما مشکل که این بین خود رو نشون میده کهنگی قالی و صدمه دیدن اون میشه در این حال باید افرادی که این مسئولیت رو دارند فرد مشتری رو از وضعیت قالیشون مطلع کنند و وضعیت رو کامل برای مشتری شرح بدن البته این بدین معنی نیست که می توان با خیال راحت هر جور که بخوان قالی رو بشورن هرچقدر کهنه تر و احتمال آسیب دیدگی اون بیشتر باشه باید به همون اندازه در شستن اون حددقت رو رعایت کنند.

4- تعهد و نظم در تحویل دادن فرش به مشتری.

یکی از ویژگی های یک قالی شویی خوب تعهد نسبت به تحویل سریع فرش و همچنین تحویل خدمات عالی در خور مشتری باشند بدین گونه که نه تنها قالی رو در کمترین زمان به مشتری تحویل بدند بلکه کیفیت شستشویی در بهترین حالت ممکن نیز باشه و نباید در هیچ حالتی کیفیت شستشو رو کم کنند یا اینکه تحویل رو به مدت زمان طولانی موکول کنند این ها باعث افت کیفیت کل قالی شویی خواهد شد.

5- استفاده از شستشویی مدرن و سنتی با هم.

شاید با خود فکر کنید که یک قالی شویی عالی قالی شویی کامل مدرن می باشد در این زمینه باید بگم کاملا درست فکر کردید اما این قالی شویی زمان از حد عالی عبور می کند که نه تنها به صورت مدرن بلکه قابلیت شستشو به روش سنتی رو هم در خود داشته باشد خیلی وقتا ها پیش می آید به دلیل ساختار های که درون برخی از فروش ها وجود دارد امکان شستشو به صورت کاملا اتومات وجود ندارد و نیاز به یک سری پیش نیاز ها خواهد بود که تنها در حالت سنتی این وضعیت وجود دارد.

نتیجه گیری:

نکات زیادی برای جداکردن یک قالی شویی خوب از بد وجود دارد در این مقاله برخی از آنها از جمله تعهد , شستن فرش دستبافت با ماشینی به صورت جداگانه و مواردی که اشاره شد.
با این حال باید این را در نظر داشته باشید یکی از موثر ترین مواردی که ممکن است یک قالی شویی رو بهتر از بقیه نشون بده وجود نیرویی دلسوز و همچنین دارای تجربه می باشد و صد البته وسایل که استفاده می کنند بسیار مهم می باشد ماشین الاتی که از آن برای شستن استفاده می شود که می توانید نمونه های از آن را در این لینک مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست