تاثیر قالی شویی در نظافت منازل

تاثیر قالی شویی در نظافت منازل مهم است اما شاید خود قالیشویی تاثیری بر روی نظافت منزل نداشته باشه ولی خدماتی که ارائه می کنند رابطه مستقیمی با پاکیزگی داره و این خدمات اگر مطلوب نباشد نه تنها شما رضایت کافی رو نخواهید گرفت بلکه کلا پاکیزگی که مدنظر داشتید رو هم نمی تونید پیدا کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید.

اینکه بخوام اسم ببرم تاثیرات که قالیشویی در نظافت منزل می زاره تعداد بسیار زیادی رو شامل میشه و سعی می کنیم به صورت خلاصه وار و در عین حال کامل توضیحات لازم رو بهتون بدیم.

 

1-سختی کار

وقتی بحث سر شستن فرش و قالی منزل پیش میاد درگیری های زیادی پیش خواهد آمد از جمله سختی کار و زمان فکر کنید یک یا چند فرش رو بخوایید با خانواده بشورید خوب طبیعیه که فرش شستن به خودی خود کار زحمت دار و سختی می باشد و شما با دادن قالی به قالیشویی زحمت و سختی این کار رو از سر خودتون بر می دارید البته این تنها مزیت نیست مهم ترین زمیت هم زمان می باشد که زمان که باید برای شستن صرف کنید رو برای کار دیگه ای در نظر می گیرید.

2-انجام توسط ماشین آلات مکانیزه و اتومات

اگر بخواهید خودتون قالی هاتون رو بشورید باید از روش های سنتی برای این کار استفاده کنید اما در حال حاضر با وجود ماشین الات مکانیزه و کاملا اتومات کل مراحل شستشو به صورت کاملا خودکار انجام می شود یکی از ترس های مشتری های قالیشویی ها این است که آیا این ماشین الات آیا فرش ها رو به صورت کاملا تمیز می شورند یا نه در این مورد باید بگم که به دلیل دقت بالایی این ماشین ها دقت شستن فرش ها بسیار بیشتر از انسان می باشد.

3-نظم دادن به کار ها

با دادن فرش به قالیشویی می تونید به کارهاتون نظم بیشتری بدید این یکی از مهم ترین دلایل هست که ممکن هست یک فرد یا خانواده بخوان این کار رو انجام بدن البته اگر از دید مردمی نگاه کنیم در غیر این صورت دلایل گفته شده بسیار بیشتر از همین یک مورد می باشد.

 

4- انواع قالی ها و حساسیت آنها

گمان نمی کنم اطلاع کافی در مورد حساسیت های فرش انواع آن که دسته بندی شده باشن خبر زیادی داشته باشید یکی از مهم ترین نکات کلیدی که باید بدانید این است که فرش ها برحسب دسته که دارند جدا و شسته خواهند شد و مواد شوینده و ضدعفونی کننده مورد تایید اتحادیه قالیشوییان استفاده می شود که صدمه زدن به فرش را به حداقل می رساند به یاد داشته باشید در حالت عادی و خانگی از مواد شوینده که دم دست است استفاده می شه ولی در قالیشویی ها از بهترین مواد برای این کار استفاده می کنند.

5-دقت در شستن و خشک کردن

قبلا هم اشاره کردم به این مورد کار که انسان انجام بده با یک ماشین کاملا متفاوت می باشد شستشو توسط ماشین الات کاملا اتومات بر خلاف انسان فرش رو با دقت و به صورت کاملا ریز بینانه می شوید و همین باعث می شه که فرش به صورت کامل شسته و تمیز گردد.

اما برای خشک کردن اگر به صورت خانگی شسته شود برای خشک کردن باید یا روی بان منزل یا روی زمین حیات و … عملیات خشک کردن انجام می گیرد آن هم با کمک نور خورشید اما این درست نیست چون در کل این باعث صدمات زیادی به فرش می شود البته این رو هم فراموش نکنیم کلا روند شستن هم به همین شکل بر روی زمین و با کمک ابزار الات شکنجه فرشی می باشد که بیشتر شبیه به شکنجه کردن فرش است تا شستن.

6- تحویل منزل و کاور شده

بعد از شستشویی فرش در قالیشویی ها به صورت کاملا کاور شده مرطب و بدون کوچیک ترین خمیدگی و مشکلی فرش تحویل داده می شود اما در حالت عادی این کار امکان پذیر نیست چون شستن فرش خشک کردن اون هم به روش خانگی به هیچ عنوان این امکان رو به ادم نمی ده به این دقتی عملیات خشک کردن رو انجام بدن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست