Carpet washing home

خیلی از خانواده ها این سوال رو دارند که فرش های منزل رو باید سالی چند بار بشوییم اصلا لازمه هر سال این کار رو انجام بدیم این سوال رو خیلی از افراد ممکن است داشته باشند بخصوص برای خانواده های ایرانی که قالی و فرش یکی از مهم ترین بخش های زندگیشون محسوب می شه.

 

شستشویی فرش قائده خاصی ندارد و شستشویی فرش به یکی سری نکات بستگی دارد که به آنها می پردازیم و آنها رو بررسی می کنیم البته این مورد رو باید در نظر بگیرید که نکات مورد نظر چیز عجیب نیستن و بیشتر به سبک زندگی شما بستگی داره.

 

آیا در خانه کودک دارید؟

یکی از نکات مهم داشتن کودک در منزل می باشد می دانید کودکان موجودات زیبا هستن با این حال اونها چیزی از کثیفی و تمیزی نمی فهمن و گاها باعث می شوند یک تنه به اندازه ده نفر تو یک خونه کثیف کاری انجام بدن پس طبیعی که خانواده های که کودک داشته باشن نیازه فرش هاشون رو زود زود بشورند.

 

رفت آمد زیاد در خانه .

خانواده های پرجمعیت یا خانواده های که رفت آمد زیادی درشون وجود داره و مدام از خانه بیرون میرن قالی های موجود در آن خانه سریع تر کثیف می شن و نیاز هست که فرش ها سریع تر از قبل شسته شوند اما این رو هم نباید نادیده بگیریم خانه های که کودک درونشون وجود داره می تونه کثیفی بیشتری داشته باشه ولی در کل به نوع رفتار یک خانوده بستگی داره.

 

لکه و جارو کشیدن .

لکه های که بر روی فرش بجا می مونه لکه رنگ روغن و … باید سریع از روی فرش پاک بشن و این انتظار که صرفا با شستشو لکه ها کلا برداشته میشه اشتباه می باشد چون برخی از لکه ها به مرور زمان با رنگ فرش ترکیب شده و در این حالت به هیچ عنوان پاک نخواهند شد فرش های هم که زود زود جارو می شن هم به همین شکل نباید انتظار داشته باشید با جارو کشیدن فرش تمیز می شود.

 

دستمال کشیدن بر روی فرش

 

دستمال کشیدن ( اون هم خیس)  تاثیری زیادی برو روی پاکی می زاره طبیعی افرادی که فرضا ده روز یک بار با دستمال خیس فرش ها شون رو دستمال کش می کنند ممکنه حتی دو سال یا بیشتر هم نیاز نباشه فرش رو بشورن.

 

 

 

 

 

 

نتیجه گیری

در نهایت می توان گفت منازلی که جارو می کشن دستمال کشی دارن رفت آمد کم و کودک ندارند (‌یا اگر هم داشته باشند به نظافت بسیار حساس هستن )‌ فرش ها دیر تر نیاز به شستشو پیدا می کنه و طبیعیه در این حالت ممکنه حتی دو سال هم نیاز به شستشو نداشته باشه و در نهایت این رفتار شما هست که بیان گر شستن فرش تر زمان کم تر یا بیشتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست