farsh

در این مقاله در رابطه با دلایل شستن فرش یا اصلا چرا باید فرش رو شست و چرا باید همچین کار پر زحمتی رو انجام بدیم در این مقاله به آنها و تعدادی از دلایل که البته تعداد کلیش زیاده اما به تعداد که مهم هستن اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید.

 

فواید نظافت فرش

 

1- پاکیزه کردن :

این مهم ترین بخش می باشد که اساسا می شه گفت مهم ترین دلیل و قوی ترین دلیل برای شستن فرش به حساب می آید اینکه قالی در حدی کثیف باشد که مجبور به شستن اون بشیم .

2-نور آفتاب:

نور آفتاب یکی از بدترین دشمنان قدیمی برای قالی منازل می باشد نوری که از پنجره یا درب منزل وارد می شود و به فرش (‌گاها به بخش کوچیکی از قالی ) برخورد می کند باعث آسیب دیدن فرش به صورت آروم آروم می شود و این نکته مهمی می باشد با شستشویی فرش می توان از آسیب های که هنوز به فرش وارد نشده است جلوگیری کرد.

3-سایش:

سایده شدن فرش دلایل زیادی می تواند داشته باشد تکان خوردن فرش یکی از دلایل اون می باشد در زیر فرش به دلیل وجود موزایک قالی ها مدام تکان می خورند همین باعث سایش می شود البته منظور ما از سایش تنها این نیست حرکت کردن بر روی فرش نشستن و تمام کار های که در طول روز بر روی فرش انجام میدیم کاملا باعث سایش می شود البته این رو هم در نظر بگیریم خانه های که بچه دارند بیشتر فرش ها دچار آسیب می شوند فرض کنید کودکی دارید 9 ساله مثل بازکنای فوتبال بر روی فرش می خزد ( همون حرکت که همه انجام دادیم در زمان بچگی ) همه این موارد به سایش فرش کمک می کند و اما شستشویی فرش می تواند به حل خیلی از این مشکلات کمک کند.

4- لکه گیری :

خیلی وقت ها پیش می آید که ناخواسته باعق ایجاد لکه در فرش با ریختن روغن یا هر چیزی بر روی فرش می شویم که باعث ایجاد یک لکه می شود که به صورت عادی پاک نمی شود به صورت اصولی شستشویی کامل فرش می تواند خیلی از این لکه ها رو از بین ببرد.

 

 

 

 

نتیجه گیری :

شستشویی فرش می تواند به صورت کامل یک قالی رو کامل تمیز و از هر نوع آسیب احتمالی دور کند البته منظور از شستشویی ( اتومات می باشد ) نه سنتی و خانگی اگر قالی شسته نشود به مرور باعث از بین رفتن فرش خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست