آبگیر لوله ای

آبگیر لوله ای

یکی از دلایل استفاده از آبگیر لوله ای برای خشک کردن و آبگیری فرش های شسته شده استفاده میشود. به دلیل بازدهی بالا و استهلاک کم و همچنین کارایی خوب، این روزها آبگیر لوله ای به طور ویژه طرفداران زیادی دارد و تقریبا در تمامی کارخانه های قالیشویی میتوانید این دستگاه را پیدا کنید.

آبگیر لوله ای

 از مزیت هایی که آبگیر لوله ای  به کارخانه های قالیشویی میدهد سرعت عمل بالاست به صورتی که هر قالی را از تراکم کم تا تراکم بالا در عرض دو تا 4 دقیقه 98 درصد خشک میکند.مورد دوم از آسیب رسیدن به فرش کاملا جلوگیری میکند. به صورتی که اگر فرش برای خشک شدن مدت زیادی در آفتاب بماند به بافت و رنگ آن صدمه وارد میشود اما آبگیر لوله ای این امکان را فراهم میکند که در کمترین زمان ممکن و فقط یک الی 3 ساعت زیر آفتاب بماند و یا اصلا بدون نیاز به آفتاب و با استفاده از گرمخانه در مدت کوتاه ، کاملا خشک شود. مورد سوم اتوی فرش است ، اگر فرش را در آبگیر دیگی خشک کنید در صد بالایی از رطوبت در آن می ماند و چین و چروک زیادی در فرش ایجاد میشود و گاه فرشهای تراکم بالا و سفت دچار پارگی و شکستگی میشوند. اما آبگیر لوله ای فرش را کاملا صاف و بدون چروک و پارگی و هرگونه شکستگی تحویل میدهد.

مزایایی استفاده از آبگیر لوله ای

1-کاهش و کم شدن زمان خشک شدن فرش ها .

2- جلوگیری از آسیب رسیدن به فرش .
3-بی نیاز به اشغال فضایی زیاد .

4- به دلیل خشک شدن سریع فرش از آسیب رسیدن رنگ دانه های فرش بر اثر تابش نور مستقیم خورشید در زمان زیاد جهت خشک شدن جلوگیری می شود.
5-در نهایت سرعت و دقت در خشک کردن فرش ها

فهرست